Home » Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit”

Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit”

Nuk janë bërë ende dy muaj kur zëvendësministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli margjinat e Asamblesë Përgjithshme OKB-së Neë York, kishte pasur rastin t’ia zgjasë dorën presidentit amerikan, Donald Trump.

Rastin për t’ia “prekur dorën” presidentit Trump, ia kishte mundësuar gazetari i Rtv21, Halil Mula, i cili momentin kishte kaluar Trump, i kishte thënë Pacollit: “Jepja dorën Trumpit, jepja dorën Trumpit”.

asfag-16 Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit”

Ndërsa sot, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi takimin me liderët botërorë ka pasur mundësinë ja “kap dorën” presidentit Francës, Emmanuel Macron, por jo edhe liderëve tjerë, cilët ishin pjesë e takimit.

takimin cilin e ka pasqyruar Thaçi përmes fotografive, shihen edhe liderët e tjerë, si Agela Merkel, Justin Trudeau, dhe tjerë.

Meqë Thaçi këtë takim ka arritur t’i shtrëngoj duart me presidentin e Francës, Marcon, ai falënderimin ia dedikoj atij për mirënjohjen ka pasur Franca për Kosovën ndër vite.

E falënderoj presidentin Makron për pritjen e sotme miqësore. Mirënjohës për Francën, e cila e ka nderuar Kosovën njësoj sikur gjitha shtetet e tjera pjesëmarrëse shënimin e 100 vjetorit përfundimit Luftës Parë Botërore. Kjo ishte një mundësi shumë e mirë për biseduar me liderët botërorë për bashkëpunimin dhe forcimin e paqes rajonin tonë dhe botë. HTH”, ka shkruar Thaçi. /Insajderi.com

asfag-16 Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit”

asfag-16 Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit”

asfag-16 Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit”

 

The post Nga “Prekja dorën Trampit”, te “Kapja dorën Macronit” appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Reklama