Home » Lajmi i Fundit: Thaçi takohet me Macron

Lajmi i Fundit: Thaçi takohet me Macron

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, Paris Francës.

Thaçi është duke qëndruar atje për shënuar njëqindvjetorin e përfundimit Luftës Parë Botërore.

Klan Kosova ka siguruar një fotografi ku shihen dy presidentët duke i shtreguar dorën njëri tjetrit.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është duke qëndruar Paris Francës për shënuar njëqindvjetorin e përfundimit Luftës Parë Botërore dhe policia franceze është duke u përkujdesur për sigurinë e tij.

download-5 Lajmi i Fundit: Thaçi takohet me Macron

The post Lajmi i Fundit: Thaçi takohet me Macron appeared first on Veriu.info.

Reklama