Home » ‘Gardhi’ i Lendita Zeqirajt shfaqet nesër në Kino ABC

‘Gardhi’ i Lendita Zeqirajt shfaqet nesër në Kino ABC

Filmi “Gardhi” me regji Lendita Zeqiraj i cili ka triumfuar Palm Springs si filmi i mirë i shkurtër duke fituar kështu drejtën e garimit për OSCAR, tashmë do shfaqet edhe “shtëpinë e tij Prishtinë, shkruan KultPlus.

Filmi do shfaqet nesër ora 18:00 Kinemanë ABC.

‘Gardhi’ është bashkëprodhim i shtëpisë filmike kosovare N’art, Sacrebleu Productions nga Franca dhe Woof Films nga Kroacia, dhe është përkrahur financiarisht nga Qendra Kinematografike e Kosovës, Cinema Fondacioni – Region Ile De France, dhe me mbështetje nga Komuna e Prishtinës.

këtë film luajnë: Arti Lokaj, Ilire Vinca, Adriana Matoshi, Rozafa Celaj, Melihate Qena, Xhejlane Godanci, Kumrije Hoxha, Arta Selimi, Alketa Sylaj, Edita Dula, Timur Urqan, Norik Xhemajli dhe qenushja Nina. / KultPlus.com
45820076_10156191413528920_6799209688022908928_n ‘Gardhi’ i Lendita Zeqirajt shfaqet nesër në Kino ABC

The post ‘Gardhi’ i Lendita Zeqirajt shfaqet nesër në Kino ABC appeared first on KultPlus.

Reklama