Home » Mitrovica organizon turneun ndërkombëtar të boksit ‘Adem Jashari’

Mitrovica organizon turneun ndërkombëtar të boksit ‘Adem Jashari’

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, këtë vit do organizoj turneun ndërkombëtare ”ADEM JASHARI” boks, bashkëpunim me Federatën e boksit Kosovës, turne ky i cili është kalendarin e garave evropiane dhe atë botërore.

ketë turne pritet pjesëmarrja e boksierëve nga mbarë trevat shqiptare si nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe Kosova.

Turneu ndërkombëtare i boksit “ADEM JASHARI” do mbahet palestrën sportive “MINATORI” MITROVICË me datën 24/25.11.2018, nga ora 15:00 deri ora 20:00.

The post Mitrovica organizon turneun ndërkombëtar të boksit ‘Adem Jashari’ appeared first on Veriu.info.

Reklama