Home » Zjarr i madh në Suhodoll të Mitrovicës, ja çka po digjet (Foto)

Zjarr i madh në Suhodoll të Mitrovicës, ja çka po digjet (Foto)

Një pjesë e malit Suhodoll Mitrovicës është përfshirë nga zjarri, shtunën.

Zëvendëskomandanti i Policisë Kosovës për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti, i ka thënë Telegrafit se banorët e zonës përreth, kanë djegur shkurret dhe pastaj zjarri ka dalë jashtë kontrollit duke marrë masë me gjerë.

Hoti ka konfirmuar, se vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe Zjarrfikësit, dhe janë duke e lokalizuar zjarrin.

Sipas tij, ndezja e zjarrit nuk ka bëjë me ndonjë aktivitet kriminal, apo etnik.

44050720_706223313074188_6025076480420085760_n Zjarr i madh në Suhodoll të Mitrovicës, ja çka po digjet (Foto)

44050720_706223313074188_6025076480420085760_n Zjarr i madh në Suhodoll të Mitrovicës, ja çka po digjet (Foto)

The post Zjarr i madh në Suhodoll të Mitrovicës, ja çka po digjet (Foto) appeared first on Veriu.info.

Reklama