Home » Wilder – Joshua, diçka e madh po ndodh

Wilder – Joshua, diçka e madh po ndodh

PromoterI Eddie Hearn deklaron se ka përparime negociatat për meçin Anthony Joshua-Deontay Wilder, pas bisedimeve me një anëtar ekipit amerikanit.

Përpjekjet për diskutuar për një meç masiv titullit botëror midis Joshuas dhe Wilderit janë zbehur muajt e fundit, por Hearn thotë se tani ka ndryshuar gjithçka.

Hearn tha për Sky Sports: “Ne jemi bisedime me Al Haymon dhe disa pjestarë ligjshëm anën e tij. Ka njerëz duan na ndihmojnë ky meç zhvillohet.

“ Klienti im dëshiron përballet me Wilder. Kjo është arsyeja e bisedimeve dhe këmbënguljeve”, përfundoi ai.

The post Wilder – Joshua, diçka e madh po ndodh appeared first on Veriu.info.

Reklama