Home » Tre gola nga Holanda fundosin Gjermaninë (VIDEO)

Tre gola nga Holanda fundosin Gjermaninë (VIDEO)

Përballjet UEFA Ligën e Kombeve, kanë vazhduar edhe sonte me përballjen e Holandës dhe Gjermanisë, transmeton Klan Kosova.

Rezultatet jo mira kanë vazhduar edhe tutje për skuadrën e Joachim Lowit, pasi ata u mposhtën 3 me 0 nga Holanda.

pari mbrojtësi i “Tulipanëve”, Viral van Dijk shënoi me kokë për 1 me 0, rezultat ky me cilin u mbyll pjesa e parë.

E pjesën e dytë nuk është se ndryshoi shumë rrjedha e lojës, deri 10 minuta para fundit kur vendasit arritën shënojnë edhe dy herë për ta mposhtur Gjermaninë.

Fillimisht anëtari i Lionit, Memphis Depay realizoi gol tre minuta para fundit pas asistimit nga Promes, për rezultatin 2 me 0.

Kurse fare fund, minutat shtesë ndeshjes, mesfushori holandez Wijnaldum shënoi nga afërsia pas asistimit Depay, dhe kështu ndeshja u mbyll me rezultatin final 3 me 0.

Holanda tani ka tre pikë dhe renditet e dyta tabelë pas Francës, kurse Gjermania me vetëm një pikë gjendet vendin e tretë.

klankosova.tv

 

klankosova.tv

Reklama