Home » The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare

The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare

Riviera shqiptare, një prej vendeve sekrete Shqipëri, me përjashtim italianëve, me shumë mundësi kanë pasur mundësinë shijojnë ujërat e kaltër dhe ushqimet e detiti po aq lira sa patatinat për vite tëra”, shkruan prestigjiozja britanike “The Independent” një reportazh i dedikohet pesë eksperiencave unike mund gjenden Rivierën shqiptare.

Rreth 30 vite kanë kaluar kur Shqipëria hapi kufijtë e saj për vizitorët vitin 1992, pas dekadash sundimi komunist. përpjekje për gjeneruar ardhura nga rajonet e saj bregdetare, pjesa e madhe e plazheve u privatizuan dhe do duhet paguani rreth 700 lekë restorantin përballë plazhit për përdorimin e shezlloneve dhe çadrës për gjithë ditën. Një dekadë parë, ky ishte një territor tamam për aventurierët. Dikur mundësitë për akomodim ishin limituara mes një kasolleje plazh apo shtëpinë e ndonjë banori vendas, sot gjen hotele, mund prenotosh me “Airbnb” si dhe shtëpi pushimesh përgjatë bregut.

Vizitorët vijnë këtu për gjetur kështjella antike, manastire majë maleve dhe plazhet e mrekullueshme. Madje, mund gjesh edhe kanione anë detit, fshatëra mesdhetare dhe pemë ulliri.

Por diçka ata aventurierë dekadave parë do njihnin edhe sot, është ushqimi. I lirë, ifreskët dhe i vendit. Gatimi këtu është i thjeshtë dhe reflekton si vendndodhjen mesdhetare edhe vitet e ashpra komunizmit. Nuk do gjeni ingredientë sofistikuar apo teknika larta gatimit. Picat i gjen kudo, falë fluksit lartë turistëve italianë, madje bëjnë edhe gjiro, xaxiq dhe sallatë greke kudo. Kuzhinierët përdorin vajin e ullirit njësoj sikurse francezët gjalpin dhe çdo gatim vjen me një shportë me bukë për ta ngjyer atë. Mos kini frikë hani shumë, do ju duhet për shoqëruar gjithë rakinë do pini.

poshtë vijojnë pesë eksperienca ushqimore thelbësore Rivierës shqiptare:

pish alkool për mëngjes

Shqipëria është e famshme për mikpritjen e saj, falë konceptit kulturor “besës”. mëngjesin tonë parë, pritësit tanë apartamentet luksoze Ksamilit detin Jon ftuan t’u bashkoheshim për mëngjes ballkon. Përveç trekëndëshave artë prej byreku me spinaq dhe gotave me dhallë, morëm edhe dy gota vogla mbushura me një lëng kristaltë dhe një kub akulli. Kjo ishte shpirti i famshëm shqiptar, rakia. E prodhuar nga vjehrra e mikpritësit tonë, pija nxirret nga rrushi dallon nga aroma eglikanxosë dhe jep një goditje nuk ke nevojë pish kafen.

2-1024x768 The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare

Zhvillo turin e midhjeve

Tashmë vitin e saj katërt, Turi i Midhjeve Liqenin e Butrintit filloi si një mënyrë për t’i treguar fermerëve zonës se mund përfitojnë nga sipërmarrjet e tyre duke i reklamuar ato si produkte për turistët (si dhe duke i tregtuar restorantet e zonës). Laguna e Butrintit është burimi kryesor i midhjeve Shqipëri dhe midhjet mbajnë stampën e Butrintit janë një eksport shumë i vlerësuar. kulmin e tij, Butrinti prodhon 5 000 ton midhje vit, por këto shifra ranë ndjeshëm vitet 1990 për shkak rënies kolerës dhe fundmi nga një ndalim i eksportimit midhjeve nga BE-ja.

Ky tur prej dy orë e gjysmë filloi duke na dërguar me një varkë bërë me dorë rezervatin e midhjeve mes liqenit. Me doreza trasha nëpër duar, ne mblodhën dhe pastruam litarët tanë me midhje para se shkonim një plazh izoluar për darkë. Aty, ne shijuam një darkë me peshk pjekur, bukë bërë vetë, një kanë me verë bardhë ftohtë zonës dhe midhjet e freskëta sapo i kishim mbledhur. Sezoni i midhjeve është vetëm gjatë verës, ndërsa kur mbaron sezoni ka një tur po kaq interesant dërgon nëpër pemët me mandarina.

2-1024x768 The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare

Vizitë kantinë vere

Shqipëria është një prej prodhuesve vjetër verës Europë, por vite tëra komunizëm shkaktuan një degradim industrisë verës gjatë kolektivizimit detyruar. Sot, vera shqiptare është duke kaluar një lloji rilindjeje, me një gjeneratë re prodhuesish verash po rikthejnë rrushin e trashëguar.

Ndërkohë zona përreth Rivierës nuk është e famshme për verën e saj, gjatë rrugës kthimit nga Syri i Kaltër, zbuluam Kantinën e Verës Iska. Ajo ndodhet Viron, Sarandë. Kjo kantinë e vogël ofron ture dhe shijime por, edhe nëse shkon aty pa njoftuar, ata janë mëse lumtur hapin dyqanin dhe t’ju sjellin disa modele për t’i provuar. Ne u larguam me dy shishe me verë kuqe, dy me verë bardhë, një konjak dhe një shishe vogël me raki për vetëm 15 sterlina.

2-1024x768 The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare

Shijoni petullat

Me sa duket çdo kulturë ka ushqimin e tij shpejtë dhe Shqipëria nuk bën përjashtim. njohura si petulla, ky ushqim tradicional Shqiptar mund hahet me gjalpë, sheqer, mjaltë apo kanellë. Kryesisht këto bëhen shtëpi por ka edhe furra buke i tregtojnë ato, ose mund gjeni shitës ambulantë i shesin ato plazh. Ne shijuam disa ishin ende ngrohta dhe pluhurosura me sheqer, kanellë e mjaltë. Zakonisht ato hahen për mëngjes, këto pite skuqura shkojnë shumë mirë me pije preferohen nga shqiptarët mëngjes, siç është kafeja (ekspres ose turke).

Gjithnjë zgjidh pjata me produkte deti

Nga barakat anë detit deri tek restorantet luksoze, pamja kryesore ushqimeve rivierë është e përqendruar tek produktet e detit dhe ka një çmim aq arsyeshëm sa shpresoni. Madje, një restorant, mund zgjidhnim se cilin peshk dëshironim për drekë. Për sa i përket freskisë, rezervati i midhjeve dhe peshkut Liqenin e Butrintit është vetëm pesë minuta larg me makinë nga Ksamili.

Ndërkohë The Mussel House” ka gjitha avantazhet estetike sepse ndodhet Liqenin e Butrintit, është ushqimi i detit “Fourth Island” rrugën kryesore Ksamil dallon. I shërbyer me patate kripura dhe sallatë, oktapodi është zbutur mjaftueshëm për lënë aromën e tij këndshme gojë. Është e vështirë mos kënaqesh me gatime deti kaq freskëta. Tek “Guvat”, pjata me gatime deti është mjaftueshëm e madhe për dy persona uritur ku bien sy copëzat e kallamarëve dhe karkaleca e detit pjekur dhe plot shije. Por edhe, “Afrimi” një restorant familjar, i lirë dhe plot gëzim, ia vlen vizitohet.

Nuk ka një recetë sekrete e bën ushqimin e detit këtu kaq këndshëm. Është vetëm kripë, vaji i ulliri dhe lëng limoni sipër një flake hapur. Megjithatë Riverën shqiptare i gjen gjitha ingredientët e duhur. /G.S/j.p/ATSH/ KultPlus.com

2-1024x768 The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare

The post The Independent: Pesë eksperienca ushqimore në Rivierën shqiptare appeared first on KultPlus.

Reklama