Home » Holanda në epërsi ndaj Gjermanisë pas pjesës së parë (VIDEO)

Holanda në epërsi ndaj Gjermanisë pas pjesës së parë (VIDEO)

Përballjet kuadër Ligës Kombeve kanë vazhduar edhe gjatë ditës shtune, ku është duke u zhvilluar ndeshja mes Holandës dhe Gjermanisë.

Pas pjesës parë, skuadra e Ronald Koemanit është duke avancuar ndaj asaj Joachim Loëit me rezultat minimal 1 me 0, njofton Klan Kosova.

Gjatë 45 minutave parë dyja skuadrat krijuan raste për shënim dhe loja shumtën e kohës ishte e baraspeshuar.

Pas gjysmë ore lojë, ekipi i Holandës arriti shënoj me anë mbrojtësit Virgil van Dijk, njëherësh edhe kapiten i ekipit “Tulipanëve”.

Anëtari i Liverpoolit realizoi gol bukur me kokë për rezultatin 1 me 0 ndeshjes.

Deri ën fund pjesës parë dyja skuadrat patën raste, por rezultati mbeti i pandryshuar.

klankosova.tv

 

 

 

Reklama