Home » Gjendet vetura me të cilën plaçkitësit e armatosur hynë në Terminalin Doganor

Gjendet vetura me të cilën plaçkitësit e armatosur hynë në Terminalin Doganor

Policia e Kosovës ka gjetur sot veturën me cilën një ditë parë persona armatosur kanë hyrë Terminalin Doganor Merdarë për plaçkitur.

auto_vetura2_92931539462414 Gjendet vetura me të cilën plaçkitësit e armatosur hynë në Terminalin Doganor

Siç njofton KosovaPress, vetura, e cila është pa targa, është gjetur fshatin Dobratin Podujevës.

KP ka siguruar edhe foton e veturës marrë dje nga kamerat e sigurisë Terminalit Doganor.

Policia nuk ka arritur kap dyshuarit, ndërsa besohet se kjo veturë është përdorur edhe disa vjedhje tjera, janë kryer nën kërcënimin e armeve rajonin e Podujevës.

auto_vetura2_92931539462414 Gjendet vetura me të cilën plaçkitësit e armatosur hynë në Terminalin Doganor

Persona armatosur dje kanë hyrë objektin e Terminalit Doganor Merdarë armatosur me armë gjata “Kallashnikov” dhe nën kërcënimin e armeve kanë tentuar plaçkitin, por sipas zyrtarëve policorë, dyshuarit nuk kanë arritur marrin asgjë.

klankosova.tv

 

Reklama