Home » Challandes: Ne do ta luajmë lojën tonë edhe pse jemi si mysafirë

Challandes: Ne do ta luajmë lojën tonë edhe pse jemi si mysafirë

Pasi kanë arritur Ishujt Faroe, përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes dhe futbollisti Herolind Shala dolën konferencën për media para ndeshjes dielës.

Selektori Challandes ka thënë se si përzgjedhës asnjëherë nuk e bën ditur përbërjen e ekipit.

“Ndonëse, Ishujt Faroe luajnë shtëpi, ne do ta luajmë lojën tonë dhe nuk do ndryshojmë  asgjë. ndeshjen e kaluar kemi luajtur me topa gjatë, por ky nuk ishte problemi, por problemi kishte se patëm shumë futbollistë 16 metërshin e kundërshtarit”, është shprehur Challandes konferencë.

Zvicerani ka folur edhe për mundësinë ka Kosova, për t`u kualifikuar Ligën e Kombeve.

“Jemi gjysmë kualifikimeve dhe siç kam thënë disa herë secili ekip i ka gjasat e veta. Për mua është funksionojë grupi e jo individi. Kemi zëvendësues për futbollistët do mungojnë dhe kjo është puna ime gjejë përbërjen sa mirë”, ka shtuar selektori i Kosovës.

E mesfushori Shala, ka thënë se nuk paraqet problem fusha sintetike pasi shumica e lojtarëve kanë luajtur fusha tillë.

Nuk do ndjejmë presionin, sepse ne do ta zhvillojmë lojën tonë dhe duhet angazhohemi fitojmë pikët e plota për ta ruajtur kryesimin”, ka thënë Shala para gazetarëve.

Ndeshja, Ishujt Faroe – Kosova zhvillohet dielën me fillim nga ora 18:00, kurse ndeshjen e parë si vendas Kosova e kishte mposhtur skuadrën e Ishujve Faroe 2 me 0, stadiumin “Fadil Vokrri”.

klankosova.tv

 

 

Reklama