Home » Amy Winehouse në turne rreth botës me anë të një hologrami

Amy Winehouse në turne rreth botës me anë të një hologrami

Këtë vit u bënë 7 vjet nga humbja e artistes Amy Winehouse. moshën 27 vjeçare ajo u gjet e vdekur apartamentin e saj si pasojë e abuzimit me substancat narkotike dhe alkolin.

Edhe pse karriera e saj ishte e shkurtër nga sa gjithë prisnin dhe Winehouse ja doli punonte vetëm dy albume u vlerësua maksimalisht për zërin magjik dhe ndjesinë la tek fansat e muzikës Soul dhe RNB. Për këtë arsye planifikohet vitin tjetër ajo bëjë një tur botëror me anë një hologrami. Kujtojmë eksperimenti i performancës live me anë hologramëve është përdorur me sukses parë me artistë si 2Pac apo Michael Jackson.

Ende nuk kanë dale detajet e këtij organizimi por besohet se do fillojë vjeshtën e 2019. Baba i këngëtares ka dhënë miratimin e tij plotë lidhje me këtë tur duke u shprehur se “Muzika e vajzës time preku jetën e miliona njerëzve dhe për mua do thotë shumë trashëgimia ajo la pas vazhdojë”.  Dy albumet e Amy-t “Frank”dhe “Back to Black” kanë shituar miliona kopje gjithë botën me këngë famshme si “Rehab”, “Back to Black apo “Valerie”, shkruan blitz,al, transmeton Klan Kosova. Gjatë viteve aktivitetit saj muzikor ajo u vlerësua me 6 çmime Grammy, një Brit Award pas vdekjes dhe një Mobo Award.

Fatëkeqsisht ajo u shumë e famshme mes njerëzve edhe për shkak problemeve saj ne marrdhëniet me meshkujt dhe per sjelljet ishin tabu për muzikën.

Megjithatë fansat  duket se e kanë pritur mirë këtë lajm edhe pse disa prej tyre janë shprehur dyshues nëse një hologram mund përcjellë njejtat emocione po ishte ajo vetë. Nuk jemi sigurtë nëse ky organizim është mënyra e duhur për nderuar një ikonë muzikës por gjithsesi nuk do humbisnim mundësinë shihnim nga afër performacaën e Amy Winehouse edhe pse formën e një hologrami.

Reklama