Home » Abelard Tahiri tregon pse kishte plan të dorëhiqej nga posti, më në fund e zbulon arsyen e vërtetë

Abelard Tahiri tregon pse kishte plan të dorëhiqej nga posti, më në fund e zbulon arsyen e vërtetë

Abelard Tahiri, Ministër i Drejtësisë ka folur për herë parë rreth tentim dorëheqjes tij nga posti i cili mban tash e 13 muaj.

një intervistë për “Betimi për Drejtësi”, Tahiri ka thënë se ai kishte ofruar dorëheqjen e tij për shkak pakënaqësive tij kanë ndodhur gjatë zhvillimeve fundit sistemin e drejtësisë Kosovës.

Tahiri ka thënë se dorëheqjen e tij e ka parë si reflektim për drejtësinë Kosovë.

Kam menduar është një momenti i mirë duhet reflektojmë gjitha këto zhvillime edhe unë jap dorëheqje nga posti i ministri drejtësisë mbase postin tim e shohë si një objektiv për t’i realizuar objektivat e mija cilat shkojnë favor qytetarëve”, ka thënë Tahiri.

Po ashtu ai ka thënë see kam ofruar dorëheqjen time pavarësisht kam qenë person i involvuar direkt apo përgjegjës për shumë se mirëpo nganjëherë njeriu duhet ndjehet përgjegjës për shumë sene dhe moralisht për shumë çështje nuk shkojnë mirë dhe këto shqetësime unë i kam shprehur dhe e kam falënderuar jashtë zakonisht shumë kryeministrin për mbështetje, kryetarin e partisë time, Kadri Veselin për mbështetje gjatë tan kësaj periudhe. E kam menduar si një akt duhet ta bëjë për shkak shumë zhvillimeve cilat mund dëmtonin edhe procesin e liberalizimit vizave”.

Disa javë parë është raportuar media se Abelard Tahiri ka ofruar dorëheqje nga posti i ministritë për shkak se ka vizituar liqenin e Ujmanit me presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

The post Abelard Tahiri tregon pse kishte plan të dorëhiqej nga posti, më në fund e zbulon arsyen e vërtetë appeared first on Veriu.info.

Reklama