Home » ​Kjo është vetura e përdorur nga plaçkitësit e Terminalin Doganor (FOTO)

​Kjo është vetura e përdorur nga plaçkitësit e Terminalin Doganor (FOTO)

Policia e Kosovës ka gjetur sonte veturën me cilën një ditë parë persona armatosur kanë hyrë Terminalin Doganor Merdare për plaçkitur.

Siç njofton KosovaPress, vetura është gjetur fshatin Dobratin Podujevës.

KosovaPress u sjell edhe fotot e veturës braktisur, e cila është pa targa.

Policia nuk ka arritur kap dyshuarit, ndërsa besohet se kjo veturë është përdorur edhe disa vjedhje tjera, janë kryer nën kërcënimin e armeve rajonin e Podujevës.

Persona armatosur dje kanë hyrë objektin e Terminalit Doganor Merdare armatosur me armë gjata “Kallashnikov” dhe nën kërcënimin e armeve kanë tentuar plaçkitin, por sipas zyrtarëve policor, dyshuarit nuk kanë arritur marrin asgjë.

vetura-1_6440 ​Kjo është vetura e përdorur nga plaçkitësit e Terminalin Doganor (FOTO)

The post ​Kjo është vetura e përdorur nga plaçkitësit e Terminalin Doganor (FOTO) appeared first on Veriu.info.

Reklama