Home » Të shtëna me armë në Bruksel, dy të plagosur

Të shtëna me armë në Bruksel, dy të plagosur

Dy persona kanë mbetur plagosur nga shtënat ndodhën qendër Brukselit ndërkohë policia është vënë kërkim autorëve.

Ilse Van de Keere, një zëdhënëse e departamentit policisë komunës Ilexelles Bruksel, tha për Sputnik: “Këtë paradite policia reagoi ndaj shtënave me armë zjarri rrugën Croix de Fer. Dy persona kanë mbetur plagosur dhe janë transportuar për spital. Autorët cilët mund kenë qenë pesë ose gjashtë, janë larguar nga vendngjarja. Hetimet kanë nisur, policia po kërkon dyshuarit”.

Sipas saj, prokurorët po hetojnë çështjen dhe është ende herët për folur mbi motivet e krimit.

Aktualisht është duke u zhvilluar një e dielë tradicionale pa makina, do thotë se nga ora 9.30 deri orën 19.00, lëvizja e automjeteve është e ndaluar kryeqytetin belg, përveç shërbimeve emergjencës.

The post Të shtëna me armë në Bruksel, dy të plagosur appeared first on INSAJDERI.

Reklama