Home » Në Pogradec, tritol banesës së pronarit të televizionit lokal

Në Pogradec, tritol banesës së pronarit të televizionit lokal

Një shpërthim tritoli është regjistruar banesën e një biznesmeni qytetin e Pogradecit.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:45, lagjen nr 1 qytetit.

Sipas policisë, sasia e vogël e lëndës shpërthyese është vendosur banesën e 60 vjeçarit me iniciale B.F.

Gazetarja e Ora News Korçë, Ledjona Xheladinaj konfirmon se tritoli është vendosur rreth 25 metra larg banesës biznesmenit Bajram Fejzullahu, pronar i një televizioni lokal Pogradec. Ai ka deklaruar polici se nuk ka asnjë konflikt me asnjë person.

Nga shpërthimi, nuk ka as dëme njerëz dhe as dëme materiale.

Po punohet për zbardhjen e rrethanave ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Reklama