Home » Ndodhë në Turqi – humb jetën dhëndri, nëna dhe xhaxhai

Ndodhë në Turqi – humb jetën dhëndri, nëna dhe xhaxhai

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e 3 personave ka ndodhur sot Kirsehir Turqisë. Akoma tragjik e bën këtë aksident fakti se si pasojë e përplasjes fortë humbi jetën një i ri sëbashku me familjen e tij po shkonte merrte nusen një tjetër qytet.

Media turke raporton se familja e Ferhat Çarboga po udhëtonte nga Bursa Kayseri, ku edhe do merrte vajzën me cilën do lidhte kurorë. Rruga e gjatë prej 600 kilometrash bëri ata ndalonin për pushime herë pas here.

njërin prej këtyre pushimeve, makinat udhëtonin nga Bursa u ndalën anë rrugës Kirsehir, kur u përplasën fuqishëm nga një minibus vinte nga përballë.

Si pasojë e përplasjes fortë, përveç shoferëve u plagosën edhe 5 pjesëtarë familjes dhëndrit dhe ai vetë.

vendngjarje mbërritën menjëherë ambulancat dhe ekipet e shpëtimit, cilët dërguan spital plagosurit.

Pavarësisht ndërhyrjes mjekëve, dhëndri Ferhat Çarboga, e ëma Medina dhe xhaxhai Esref Çarboga humbën jetën si pasojë e plagëve marra.

plagosurit e tjerë mbeten nën kujdesin e mjekëve ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë shkaqeve aksidentit. ditën e saj lumtur, nusja priste niste jetën e re, mori lajmin e hidhur për vdekjen e atij do bëhej bashkëshorti i saj.

The post Ndodhë në Turqi – humb jetën dhëndri, nëna dhe xhaxhai appeared first on INSAJDERI.

Reklama