Home » Kapen në flagrancë teksa po trafikonin kanabis drejt Greqisë

Kapen në flagrancë teksa po trafikonin kanabis drejt Greqisë

Policia e Sarandës ka goditur një rast trafikut drogës nga vendi ynë drejt Greqisë. pranga kanë rënë Alment Bakullati 27 vjeç dhe Klement Domeri 35 vjeç, dy nga fshati Shalë i Konispolit.

Policia kufitare shqiptare, bashkëpunim me atë greke, kishin marrë informacion për dy personat do trafikonin 33 kg kanabis përmes kufirit gjelbër nga pika e Konispolit.

Bakullari dhe Domeri u kapën flagrancë vendin e quajtur “Piramida” nga efektivët e policisë kufitare, dhe akuzohen për trafik droge kryer bashkëpunim.

The post Kapen në flagrancë teksa po trafikonin kanabis drejt Greqisë appeared first on INSAJDERI.

Reklama