Home » I akuzuari për mashtrim me listat e veteranëve: Evvvv Elez Blakaj hallall të qoftë!

I akuzuari për mashtrim me listat e veteranëve: Evvvv Elez Blakaj hallall të qoftë!

Ditë parë Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj 12 anëtareve Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit veteranëve luftës UÇK-së.

Shkumbin Demaliaj i cili është njëri ndër akuzuarit, njëherit edhe deputet i Kuvendit Kosovës nga radhët e AAK-së, përmes një postimi Facebook është shprehur se me nder dhe krenari i ka shërbyer atdheut.

E dua me shpirt atëdheun tim dhe askush me aktakuza dhe me shantazhe dhe me sulme e ofendime nuk do ndaloj punoj për vendin tim”, ka thënë Demaliaj

Tutje, duke iu drejtuar prokurorit Elez Blakaj, Demaliaj i ka bërë thirrje institucioneve ta kthejnë Kosovë dhe ta gjykojnë.

“Evvvv Elez Blakaj hallall qoftë..!!!!!!!!!!!!”, ka shkruar mes tjerash Demaliaj.

The post I akuzuari për mashtrim me listat e veteranëve: Evvvv Elez Blakaj hallall të qoftë! appeared first on Veriu.info.

Reklama