Home » Gabimet në veshje që ju bëjnë të dukeni më të vjetra

Gabimet në veshje që ju bëjnë të dukeni më të vjetra

Mosha juaj mund ndryshojë edhe stilin tuaj veshjes, ndaj duhet jeni shumë kujdesshme.

Kjo do thotë se një fund i papërshtatshëm ose ngjyra e papërshtatshme e flokëve apo edhe gjatësia e tyre mund bëjnë dukeni 10 kile plota ose 10 vjet vjetra.

Këto janë gabimet beni dhe ju bëjn dukeni vjetër dhe plotë  se ata jeni vërtet.

Masa e gabuar e rrobave

këtë pikë, ju duhet dini se shumë shpesh, ne blejmë rroba janë madhësinë e gabuar.

Kjo është arsyeja pse duhet jeni tepër kujdesshëm kur bleni rroba dhe sigurohuni t’i blini ato madhësinë e duhur.

Shumë ngjyrë e zezë

E zeza është elegante pothuajse çdo rast.

Megjithatë, sa shumë plakeni, e zeza bëhet ngjyra ju duhet shmangni.

Nëse parapëlqeni vishni një fustan zi shkurtër, ju mund ta vishni atë, natyrisht, vetëm sigurohuni përfshini disa aksesorë me ngjyrë.

howdoyouwearthat-7-1024x683-300x200 Gabimet në veshje që ju bëjnë të dukeni më të vjetra

Veshja e fustaneve shumë gjata

Vetëm për shkak se jeni e vjetër, kjo nuk do thotë ju nuk duhet vishni funde shkurtër kështuqë mos e egzagjeroni duke u mbuluar e gjitha me fustan.

Kujdes me shallët

Ju mund mendoni se dukeni “cool” ndërsa mbani një shall mëndafshi rreth qafës tuaj, por na besoni, nuk dukeni. vërtetë ju dukeni si një stjuardesë nga vitet ’60.

Mos harroni, shalli është një aksesor shumë i mirë. Megjithatë, vend ta vendosni qafë, mund ta përdorni atë çantën tuaj ose mund bësh vetë një byzylyk mëndafshi.

howdoyouwearthat-7-1024x683-300x200 Gabimet në veshje që ju bëjnë të dukeni më të vjetra

M.H/ Dita

Reklama

Lexo më shumë