Home » Erion Veliaj ndan detaje në lidhje me emrin e djalit që do t’i lind

Erion Veliaj ndan detaje në lidhje me emrin e djalit që do t’i lind

shtunën e parë këtij sezoni rubrikën “Një ditë me Dojnën”, takimi u mbajt me Erion Veliaj për kaluar një ditë jashtë Bashkisë apo studiove televizive.

një ditë ku u fol mbi gjithçka jeni kurioz dini mbi Kryebashkiakun, ndër tjera, Dojna e pyeti se kush do vendosë për emrin e djalit, i cili pritet lindë shumë shpejt.

Për emrin e djalit do vendosë Ajola dhe me shumë kënaqësi ja lashë këtë përgjegjësi. Sigurisht konsultohem, por kur e shoh se sa e ndjeshme është, mendoj se është mirë zgjedhë ajo”- tha Veliaj.

Kryebashkiaku ndau edhe një episod kur i kishte thënë bashkëshortes e tij, Ajola Xoxa : “Po sikur djalin ta quajmë Trim?”, e ndërsa Ajola reagon: “Po sikur mos dojë jetë trim? Pse ta mbajë këtë emër gjithë jetën? Po sikur dojë jetë poet?”

I thumbuar nëse u lumturua do bëhej baba i një djali si një mashkull tipik shqiptar, Lali Eri shtoi: “Thonë çunat lidhen me nënat, mesa duket vitin tjetër do jetë vajze”./Kosovarja/

The post Erion Veliaj ndan detaje në lidhje me emrin e djalit që do t’i lind appeared first on Gazeta Shneta | Me rëndësi shneta.

Reklama