Home » Këni bërë plane për vikend? Së pari mësoni si do të jetë moti

Këni bërë plane për vikend? Së pari mësoni si do të jetë moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë këtë vikend.

“Situatë e ngjashme meteorologjike do vazhdoj edhe për gjatë dy ditëve vikendit, përjashtuar perëndimin dhe jugperëndimin e vendit ku ka mundësi vogla atje ketë zhvillim vranësirave dhe riga izoluara shiu”, thuhet njoftim.

Temperaturat minimale parashihen lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Do fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Reklama