Home » Dybala krahason Ronaldon me Messin, e ka të pamundur t’i ndajë

Dybala krahason Ronaldon me Messin, e ka të pamundur t’i ndajë

Ylli i futbollit argjentinas Paolo Dybala ka lëvduar punën me Cristiano Ronaldo, me cilin duket se  ka krijuar marrëdhënie mira.

Sulmuesi 24 vjeçar ka bërë edhe një krahasim interesant pasi ka thënë se Ronaldo i Juventusit është si Messi i Argjentinës, transmeton Klan Kosova.

kesh shansin luash përkrah Ronaldos Juventus është e vështirë përshkruhet, është thuasje e njëjtë luash Messin Argjentinë’, ka thënë Dybala për Gazzeta dello Sport.

Pas ardhjes Ronaldos nga Real Madrid për 100 milionë euro vërehet një kimi e mirë mes atij dhe Dybalas.

Reklama