Home » “Keylor Navas apo Thibaut Courtois”

“Keylor Navas apo Thibaut Courtois”

Ardhja e Courtois, mund jetë një lajm i mirë për tifozët e Real Madrid, tani ka dy portierë nivelit shumë lartë skuadrën e tyre.
E njëjta gjë nuk mund thuhet edhe për trajnerin Julen Lopetegui.
Trajnerin spanjoll e presin vendime vështira gjatë gjithë sezonit, për zgjedhur portierin startues kur dispozicion do ketë Keylor Navas dhe Thibaut Courtois.
Kështu mendon gazeta spanjolle ‘AS’ versionin e saj online, një shkrim cek se vendimi i vështirë për Lopegetui formulimin e formacionit, do jetë zgjedhja mes Navasit, një portieri ka bërë historinë Real Madridit, dhe ardhurit fundit, Courtois./Lajmi.net/

Reklama