Home » Prokuroria mbyll hetimin për biletat e “shtrenjta” të përdorura nga ish-ministrja Çitaku

Prokuroria mbyll hetimin për biletat e “shtrenjta” të përdorura nga ish-ministrja Çitaku

Prokuroria e Shtetit ka mbyllur hetimin për katër zyrtarë e ish-zyrtarë Ministrisë Integrimeve, cilët po hetoheshin për keqpërdorim detyrës zyrtare.

mesin e këtyre zyrtarëve ishte edhe ish-sekretari, Demush Shasha, i cili ka përfunduar mandatin javë parë. Shasha dhe tre zyrtarë tjerë kësaj ministrie po hetoheshin me dyshimet se kishin keqpërdorur pozitat e tyre zyrtare, duke lejuar bliheshin disa bileta biznesi vend atyre ekonomike.

Koha Ditore i është drejtuar Prokurorisë Shtetit shumë se një muaj për këtë çështje, por ata nuk janë përgjigjur.

Megjithatë disa burime ndryshme i kanë thënë gazetës se hetimi ka shumë se një muaj ka pushuar.

Hetimi kishte nisur pas rreth shtatë vjetësh, qëkur ish-ministrja Vlora Çitaku kishte marrë nën menaxhim Ministrinë e Integrimeve Evropiane.

Hetimi është mbyllur disa ditë pasi “Koha Ditore” kishte raportuar po hetoheshin këtë zyrtarë.

The post Prokuroria mbyll hetimin për biletat e “shtrenjta” të përdorura nga ish-ministrja Çitaku appeared first on INSAJDERI.

Reklama