Home » Përkundër tensioneve, takimi Trump – Putin do të ndodhë

Përkundër tensioneve, takimi Trump – Putin do të ndodhë

Takimi mes Presidentit Shteteve Bashkuara Amerikës, Donald Trump dhe atij rus, Vladimir Putin, do mbahet përkundër tensioneve dhe akuzave ndërsjella, njofton Shtëpia e Bardhë.

Trump e Putin do takohen për bisedime kryeqytetin finlandez, Helsinki, hënën, njofton Klan Kosova.

Është gati”, ka thënë zëvendësja e Shtëpisë Bardhë, Sarah Sanders para gazetarëve.

Por, ka pasur mundësi ky takim anulohet pasi SHBA-ja akuzojë 12 zyrtar4ë inteligjencës ruse për ndërhyrje zgjedhje premten.

Por, zyrtarë rusë kanë thënë se sa i përket atyre, janë takimi mbahet.

Ne e konsiderojmë Trump-in një partner për bisedime”, ka thënë këshilltari i Kremlinit, Yuri Ushakov.

“Gjendja e marrëdhënieve dy paleshe është shumë e keqe, ne duhet fillojmë përmirësimin e kësaj gjendje”.

klankosova.tv

 

Reklama