Home » Lamtumirë Barcelona, Yerry Mina në Premierligë

Lamtumirë Barcelona, Yerry Mina në Premierligë

Yerry Mina do largohet nga Barcelona. Trajneri Ernesto Valverde nuk llogarit mbrojtësin kolumbian për sezonin e ri.
Andaj, Mina do gjejë një skuadër re gjatë këtij afati kalimtar verës.
E përditshmja sportive katalane “Sport” shkruan se e ardhmja e tij mund jetë Premierligë, përcjell “lajmi.net”.
Leicester City, West Ham dhe Everton kanë shfaqur interesim për transferimin e Minas, i cili shkëlqeu me paraqitjet e tij Kombëtaren e Kolumbisë Kampionatin botëror 2018. /Lajmi.net/

Reklama