Home » I mori 2 mijë lekë qytetarit për t’i hequr gjobën, arrestohet polici

I mori 2 mijë lekë qytetarit për t’i hequr gjobën, arrestohet polici

Një punonjës i policisë rrugore ka rënë pranga për korrupsion, pas denoncimit vetë qytetarit numrin e gjelbër Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat Tiranë.

Emiljano Taku dyshohet se i kërkoi një shumë parash prej dy mijë lekësh një qytetari këmbim shmangies masës administrative.

Menjëherë pas marrjes denoncimit SHÇBA ka identifikuar punonjësin e policisë “Bulevardin Blu”, Kamëz dhe e arrestuan atë.

Gjatë kontrollit efektivit rrugores iu gjet edhe kartmonedha e prerjes 2 mijë lekë, numri i serisë i cilës korrespondon me numrin qytetari kishte dhënë gjatë denoncimit.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë rrethanave.

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë