Home » E papritur, presidentja kroate i befason të gjithë (FOTO)

E papritur, presidentja kroate i befason të gjithë (FOTO)

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar Kitaroviç është një nga mbështetëset e zjarrta kombëtares kroate e cila tashmë ka arritur kulifikimin historik për finale e Kupës Botës.

Por një veprim i saj i fundit duket se do shkaktojë irritim Kroaci.

Kitaroviç është shfaqur foto me tenistin serb Novak Djokovic cilin e ka quajtur burrë dhe atlet madh, madje ajo i ka uruar atij edhe suksese për ndeshjen me tenistin spanjoll Rafael Nadal.

auto_Gjokovic-Kolinda1531554357 E papritur, presidentja kroate i befason të gjithë (FOTO)

Megjithatë ky postim i presidentes kroate me siguri se është si përgjigje ndaj deklaratës Djokovic i cili tha dy ditë parë se është tifoz i Kroacisë Botëror.

Reklama