Home » Marijuanë në sera me domate, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Marijuanë në sera me domate, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë sëbashku me dy rumunë janë arrestuar Itali, pasi ue ditur nga policia italiane se kultivonin marijuanë sera me domate.

Mediat italiane kanë shkruar sot se pranga është vendosur 36-vjeçari Andi Sina dhe 18-vjeçari Enio Toska, dy shtetas shqiptarë, si dhe rumunët me inicialet M.A.L, 37 vjeç dhe A.E, 18 vjeç.

Shtetasi Sina thuhet se ishte pronari i biznesit, ndërsa Toska dhe dy rumunët ishin bashkëpunëtorët e tij.

Sipas njoftimit karabinierëve, ata kultivonin drogë një serë me domate Ragusa.

vijohet thuhet se bimët e serës arrinin deri dy metra lartësi dhe zbulimi i i bimëve narkotike kultivuara ka ndodhur përgjatë një kontrolli rastësishëm një agjencie agrokulturore.

Pas vendosjes tyre pranga, policia ka ushtruar kontroll edhe banesat e tyre.

akuzuarve iu është sekuestruar 10 gramë kokainë fshehur një aparat fotografik, dy peshore elektronike dhe 18 fishekë pistolete.

s.a/dita

 

 

Reklama

Lexo më shumë