Home » Trajneri i Kroacisë me deklaratë emocionuese pas suksesit historik

Trajneri i Kroacisë me deklaratë emocionuese pas suksesit historik

Zlatko Dali1 është deklaruar i emocionuar pas fitores madhe Kroacisë ndaj Rusisë Kupën e Botës.
Kroacia është bërë skuadra e katërt ka siguruar gjysmëfinalen e Kupës Botës.
Ne gjithmonë kemi një rrugë vështirë, por duhet luftojmë deri fund”, ka deklaruar Daliq pas ndeshjes.
“Luftë, dhimbje dhe përpjekje. Ky është shpërblimi. Kroacia është gjysmëfinale”.
Ishte diçka e jashtëzakonshme. Ne e dimë se si luajnë rusët, ne kaluam këtë ndeshje, por ata nuk na lejonin luajmë. Ishte një ndeshje kundër 50 mijë tifozëve”.
Do ndjeja keqardhje largohesha nga Rusia pa e parë Moskën”, ka përfunduar trajneri kroat deklarimin e parë pas ndeshjes./Lajmi.net/

Reklama