Home » Subasic në radhët e legjendave të Kupës së Botës

Subasic në radhët e legjendave të Kupës së Botës

Portieri i Kroacisë Danijel Subasic me shfaqjen ka dhënë edhe me statistika është barazuar me portierët herët kanë bërë historinë kampionate botërore.

Fillimisht duhet thënë Kroacia është bërë ekipi i parë nga Argjentina vitin 1990, i kalon dy runde botëror pas fitoreve me penallti.

Argjentina e Maradonës kishte kaluar Jugosllavinë çerekfinale dhe Italinë gjysmëfinale, 1990 para se mundej nga Gjermania.

Mirëpo, Insporti raporton se Subasic sot u barazua me heroin e Argjentinës nga ajo gjeneratë. 

The post Subasic në radhët e legjendave të Kupës së Botës appeared first on INSAJDERI.

Reklama