Home » Kroacia eliminon Rusinë – në gjysmëfinale me Anglinë (VIDEO)

Kroacia eliminon Rusinë – në gjysmëfinale me Anglinë (VIDEO)

Kroacia ka arritur ta eliminojë Rusinë pas ekzekutimit penaltive dhe tashmë ka kaluar gjysmëfinale kampionatit botëror – gjë nuk e kishte bërë prej 20 vjetësh.

Ndeshja e rregullt përfundoi 1-1, ndërsa vazhdimet përfunduan 2-2.

penalti Kroacia u tregua e suksesshme dhe mposhti Rusinë 3-4.

Tash Kroacia ndeshet gjysmëfinale me Anglinë, kurse gjysmëfinalja tjetër është Franca – Belgjika.

zsfsfvsfszf Kroacia eliminon Rusinë – në gjysmëfinale me Anglinë (VIDEO)

klankosova.tv

Reklama