Home » Reali i shokuar pasi Ronaldo arrin marrëveshje me Juven

Reali i shokuar pasi Ronaldo arrin marrëveshje me Juven

Real Madridi ka mbetur i shokuar pas vendimit Cristiano Ronaldo-s largohet nga Juventusi.

Goal mund ta konfirmojë 33 vjeçari është afër ta kompletojë transferimin te klubi nga Serie A, dhe tashmë ka arritur marrëveshje katërvjeçare nga e cila Topi i Artë do t’i përfitojë 30 milionë euro vit.

Zonja e Vjetër ende duhet ta negociojë një shumë me Madridin, dhe pritet paguajë 100 deri 120 milionë për portugezin.

Reklama