Home » Qytetarët arsyetojnë menaxherin e Sach Pizza që ia theu nofullën 20-vjeçarit

Qytetarët arsyetojnë menaxherin e Sach Pizza që ia theu nofullën 20-vjeçarit

Rrahja e 20-vjeçarit Denik Zeneli shtunën mbrëmje restorantin Sach Pizza Prishtinë, nuk i ka prekur qytetarët kosovarë. Reagimet e njerëzve rrjetet sociale menjëherë pas publikimit lajmit, kanë qenë mbrojtje sulmuesve: menaxherit Sach Pizza, Alban Berishës dhe dy personave tjerë.

komentet qytetarët kanë bërë rrjetin social Facebook, vërehet se ata nuk janë solidarizuar me 20-vjeçarin u sulmua rëndë shtunën.

“Boll mirë ta paskan bo. Bile pak paske shpëtu me nofull thyme kur shkon aty si kavalier edhe vizaton organ gjenital mbi bukën e han. Veç paskan gabu edhe Policia nuk kan hi pendrek edhe niher mu mbush mend ti mu msu me respektu çdo kënd”, shkruan njëri prej komentuesve lidhur me ngjarjen ndodhi përball Stacionit Policor “Qendra” kryeqytet.

kompa-300x68 Qytetarët arsyetojnë menaxherin e Sach Pizza që ia theu nofullën 20-vjeçarit

Një komentues tjetër arsyeton menaxherin dhe kamarierin e restorantit Sach Pizza rrahën 20-vjeçarin, mirëpo kritikon Policinë e Kosovës.

“Masi paske shpëtu pa ta ngul naj kith [thikë, v.j], për nofull e bën bac ti. E sa për Policinë e Kosovës ata veq me shkru naj tiket se për tjetër nuk janë mbet valla…”, shkruan një tjetër komentues, i cili po ashtu arsyeton sulmin kundër 20-vjeçarit Denik Zeneli.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v3.0’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Ngjarja ndodhi përball Stacionit Policor “Qendra” Prishtinë, megjithatë Policia e Kosovës i ka liruar dyshuarit për sulmin menjëherë pas intervistimit.

Posted by Insajderi on Wednesday, 4 July 2018

Zeneli u sulmua fizikisht shtunën mbrëmje nga menaxheri dhe kamarieri i restorantit “Sach Pizza” ndodhet rrugën “Luan Haradinaj”, përballë stacionit Policisë Kosovës qendër Prishtinës.

Sulmi ndodhi rreth orës dymbëdhjetë e tridhjetë (00:30) dielës, dyshohet ketë nisur për shkak një mosmarrëveshje mes Denik Zenelit dhe kamarierëve e menaxherit pikës këtij restoranti rrjetit “Sach Pizza”.

një intervistë për Insajderin, viktima Denik Zeneli rrëfen tërësi ngjarjen. Thotë se si pasojë e sulmit ka pësuar thyerje nofullës dhe se është operuar për këtë shkaq mërkurën. Gjithashtu thotë se e ka identifikuar menaxherin nga i cili u sulmua.

Lexoni lajmin e plotë:

Menaxheri i restorantit Sach Pizza ia thyen nofullën 20-vjeçarit – i dyshuari lirohet

The post Qytetarët arsyetojnë menaxherin e Sach Pizza që ia theu nofullën 20-vjeçarit appeared first on INSAJDERI.

Reklama