Home » Kolumbianët që i humbën penaltitë kërcënohen me vdekje

Kolumbianët që i humbën penaltitë kërcënohen me vdekje

Kolumbia u mposht nga Anglia penalti kuadër 1/8 finales Kupën e Botës, pas dy penaltive humbura nga Carlos Bacca dhe Mateus Uribe.

Bacca dhe Uribe filluan marrin kërcënime me vdekje pas vetëm disa minuta përfundimit ndeshjes me kombëtaren angleze.

Një postim i një përdorutesi Twitter-it, David Castaneda, shkruante:

“Vdis Carlos Bacca. Bijë k****. Askush nuk do, gonorrea. Ti s’kthehesh këtë vend“.

Ndërkaq Wilson.Gomes kishte shkruar:

“Dil nga ky vend ose kartelet e drogës do hanë për gjalli, ti turp“.

Reklama