Home » Ia vjedhin zinxhirin nga qafa gruas nga Ferizaji, ja çka iu ndodhi hajnave

Ia vjedhin zinxhirin nga qafa gruas nga Ferizaji, ja çka iu ndodhi hajnave

Dje Ferizaj dy persona me forcë kanë grabitur zinxhirin e arit nga qafa e viktimës-femër. Për këtë rast policia ka identifikuar dy dyshuarit njëri prej cilëve edhe është arrestuar. I njëjti ka pranuar veprën fjalë ndërsa ka thënë se zinxhirin e kanë shitur Prishtinë.

“Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 17:20 minuta rrugën ,,Besim Rexhepi” Ferizaj, ku dyshuarit , G.R. (m/ sh/k 23 vjeç) dhe N.B..(m/sh/k ) , me forcë nga viktima S.A. (f/sh/k) kanë marrë zingjirin e arit dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes”, njofton policia, transmeton Gazeta Express.

……………………………………………………………………………………………………………..
E pabesueshme: Qeni i shqiptarit kërcen tallava, e kall atmosferën!

……………………………………………………………………………………………………………..

Gjatë intervistimit,i dyshuari prezencë avokatit mbrojtës, tërësi ka pranuar veprën për cilën akuzohet, ndërsa policia është kërkim dyshuarit dytë.

Si provë materiale është gjetur dhe konfiskuar edhe zingjiri ptej ari , cilin dyshuarit e kishin shitur Prishtinë. Pas intervistimit,me urdhër prokurorit ndaj dyshuaritG.R. është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë”, thuhet tej njoftim.

Reklama