Home » Fier/ Mban peng prej 6 muajsh 17-vjeçaren, arrestohet 40-vjeçari

Fier/ Mban peng prej 6 muajsh 17-vjeçaren, arrestohet 40-vjeçari

 

Një 40-vjeçar nga Fieri është arrestuar nga policia, pasi akuzohet se është autori i rrëmbimit një 17-vjeçareje, ngjarje e ndodhur 7 dhjetor vitit shkuar.

pranga përfundoi Shpëtim Muharremi, banues fshatin Levan Fierit.

“Ndalimi i tij upasi, nga denoncimi i prindërve një shtetaseje 17-vjeçare banuese Gjirokastër datë 07.12.2017, si dhe veprimeve hetimore deritanishme, dyshohet se është autori i rrëmbimit 17-vjeçares dhe e mban peng për motive dobëta. Vazhdojnë hetimet për lokalizimin dhe gjetjen e miturës si dhe zbardhjen e plotë ngjarjes”, sqaron policia.

Materialet ngarkim këtij shtetasi do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Gjirokastër për veprime mëtejshme.

a.s/dita

Reklama

Lexo më shumë