Home » Arrestohet i riu shqiptar që dyshohet se kishte therur me thikë një të ri serb në Prelluzhë

Arrestohet i riu shqiptar që dyshohet se kishte therur me thikë një të ri serb në Prelluzhë

Policia ka arritur identifikoj dhe arrestoj një person i cili dyshohet se një ditë parë pas një zënke para një kafiterie fshatin Prelluzhë,  ka therur me thikë ri serb, raporton Gazeta Online Veriu.info. Nga burime saja, gazeta merr vesh se dy rinjtë janë fqinjë dhe i arrestuari është nga fshati Stanoc, afër Prelluzhës.

Sot rreth orës 05:10 mëngjesit, Policia ka marrë informacionin se spitalin e Mitrovicës Veri ka kërkuar tretman mjekësor një person i lënduar, ku Policia menjëherë ka kontaktuar viktimën N. D. 23 vjeçar dhe janë informuar se personi fjalë, sot rreth orës 03:30 fshatin Prelluzhë-Vushtrri, para një kafiterie është sulmuar nga një person i panjohur, bënë ditur policia.

kuadër veprimeve saj Policia me një intensitet shtuar ka ndërmarrë një varg veprimesh operative e hetimore, me fokus zbulimin e identitetit dhe vendndodhjen e dyshuarve mundshëm si dhe ka zgjeruar rrethin e hetimit përpjekje për ndriçuar dhe për sqaruar gjitha rrethanat kanë bëjnë me rastin.

Si rezultat i kësaj, Policia ka arritur identifikojë dy persona dyshuar V. S., 23 vjeçar dhe P. S., dhe arrestojë dyshuarit e parë V. S., 23 vjeçar, i cili është intervistuar nga hetuesit rajonalë dhe me urdhër prokurorit Shtetit i është caktuar masa e ndalimit policor, kurse i dyshuari i dytë është kërkim Policisë. Ndaj personave dyshuar është iniciuar rasti ‘vrasje tentativë’, thuhet njoftimin e Policisë Kosovës për këtë ngjarje. /Veriu.info/

 

 

 

 

Reklama