Home » Kryeparlamentari Veseli nesër në Shqipëri

Kryeparlamentari Veseli nesër në Shqipëri

Kryetari i Kuvendit Kosovës, Kadri Veseli, njëherit lider i Partisë Demokratike Kosovës, pritet premtën e 25 majit udhëtojë Shqipëri.

Kështu ka bërë ditur zyra për media e Kuvendit Kosovës përmes një njoftimi, ndërsa theksohet se vizita e Kryeparlamentarit Veseli Shqipëri përkon me ftesën iu është bërë Lutjet e Mëngjesit cilat do mbahen këtë vit Tiranë, transmeton Klan Kosova.

Ky aktivitet është organizuar nga Kuvendi i Republikës Shqipërisë, cilin pritet marrin pjesë kryetarë parlamenteve nga vendet e rajonit dhe ftuar tjerë shumtë.

Gjatë vizitës Shqipëri, kryeparlamentari Veseli do pritet takime veçanta edhe nga krerët e shtetit shqiptar, njofton Klan Kosova.

Reklama