Home » Detaje të reja, ja pse e rrahu për vdekje babai djalin e tij në Kamenicë

Detaje të reja, ja pse e rrahu për vdekje babai djalin e tij në Kamenicë

Pas rrahjeve mori nga babai, fëmija 14 vjeç Karaqevë Kamenicë ka ndërruar jetë orët e vona mbrëmjes kaluar.

Nga hetimet e para vendin e ngjarjes dyshohet se si pasojë e dhunës fizike – rrahjes ushtruar me shkop druri nga prindi, fëmija ka ndërruar jetë.

Ndërkohë Policia e Kosovës rajonin e Kamenicës ka bërë ditur se bazë hetimeve para dyshohet se motivet e kësaj ngjarje rëndë janë për shkak se i ndjeri kishte marrë holla dhe i kishte harxhuar pa dijeninë e prindit tij.

Nga hetuesit e hetimeve rajonale janë duke u ndërmarr gjitha veprimet e duhura hetimore mënyrë zbardhen rrethanat e këtij rasti tronditës, përderisa dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Reklama