Home » ‘Unë jom Era edhe koha jeme o tu ardhë’

‘Unë jom Era edhe koha jeme o tu ardhë’

Era Istrefi nuk e gëzon famën e Shakirës, por nëse Shakira e ka kënduar para disa vitesh këngën e Kampionatit Botëror, Era është ajo do jetë këtë vit zëri kryesor për muaj tërë botë.

Era do jetë këngëtarja e këngës kolonë zanore Kampionatit Botëror Russia 2018.

Si nisi gjithçka me Erën? Disa këngë regjistruara Youtube si versione saja, derisa doli me këngët e saja personale. fillim e njohën si motra e Nora Istrefit, ndërsa sot ajo e ka tejkaluar këtë epitet për tu bërë vetëm Era.

-Unë jom Era. – thotë vetë ajo njërën prej këngëve saj.

Era premten do ta lansojë bashkëpunimin e saj për Kampionat Botëror, kësisoj duke marrë një pozitë muzikore lakmuar prej shumë këngëtareve botërore.

E nisi vitin 2013 me “Mani për money” ndërsa do vazhdonte shumë shpejtë ngjitej me hapa drejt skenës muzikore shqiptare, ndërsa me “Bon bon” tejkaloi parashikimet dhe u shndërrua një hit evropian, për mos thënë botëror.

Era sot nuk është emër i njohur ndoshta për gjitha ta do ta ndjekin Kampionatin Botëror Futbollit, por situate nuk do jetë e njëjtë pasi përfundojë ky Kampionat.

E dehun”, “13” janë dy këngë tjera Era Istrefit. Provokimi – u quajt i tillë një videoklip ajo e realizoi brenda një objekti fetar. Pak rëndësi ka kjo kur kujtojmë se Era edhe aty shkëlqeu, shkruan KultPlus.

Era nuk ka shumë këngë për qenë e suksesshme sa është sot, por me pak projektet e saj muzikore ka ditur ku godasë, cilat kontakte ti ketë rreth vetes dhe cilët njerëz ti ketë bashkëpunëtorët e saj.

“Origami”, “No I Love Yous”, “Redrum”, “Njo si ti” eShumë pis” janë disa prej këngëve tjera Erës. Asnjëra nuk ka mbetur hije, secila është hit i kohës kur u lansua.

Nicky Jam dhe Will Smith do ti bashkohen Erës këngën e cila bën krenarë gjithë shqiptarët. Sepse është sukses i madh një shqiptare jetë zëri kryesor i Kampionatit Botëror. / KultPlus.com

The post ‘Unë jom Era edhe koha jeme o tu ardhë’ appeared first on KultPlus.

Reklama