Home » Thaçi takon Gjukanoviqin në Budvë, flasin për disa tema dhe marrëdhëniet bilaterale

Thaçi takon Gjukanoviqin në Budvë, flasin për disa tema dhe marrëdhëniet bilaterale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit Budvë Malit Zi, ka zhvilluar një takim me homologun malazez, Millo Gjukanoviq.

kuadër Forumit Sigurisë „То be Secure“, zhvillova një takim bilateral me Presidentin e Malit Zi, Milo Gjukanoviç, cilin e urova për rizgjedhjen e tij president dhe për përvjetorin e pavarësisë Malit Zi”, ka thënë Thaçi përmes Facebook, përcjell Klan Kosova.

Me presidentin Gjukanoviç biseduam për krijimin e një agjende përbashkët bashkëpunimit bilateral, duke nxitur një shkëmbim madh tregtar dhe bashkëpunim fushën e integrimeve evropiane”.

“Anëtarësimi i Malit Zi NATO ka krijuar një mundësi unike për Kosovën, lëvizim shpejt drejt ardhmes përbashkët euroatlantike”, ka shtuar ai.

Pas Samitit Sofjes, Ballkani Perëndimor asnjëherë nuk ka qenë afër jetësimit aspiratave për anëtarësim BE”.

 

Reklama