Home » Rrëzohet avioni privat në Honduras

Rrëzohet avioni privat në Honduras

Një avion privat u rrëzua fund pistës aeroportit ndërkombëtar kryeqytetin e Hondurasit, pasditen e sotme, por ekuipazhi dhe udhëtarët u shpëtuan dhe thuhet se ishin jashtë rrezikut, sipas agjencisë menaxhimit emergjencave, këtë vend.

Fotot e postuara nga agjencia tregojnë një dymotorësh bardhë ‘Gulfstream 200 jet’ u shfaq i rrëzuar dhe i shkatërruar pjesën qendrore.

Agjencia e fluturimeve raportoi se avioni ishte nisur nga Austini i Teksasit, me destinacion Hondurasin, ndërsa shkaqet e këtij aksidenti janë ende pazbardhura.

Aeroporti i Tegucigalpa ka qenë prej kohësh i njohur si një nga vështirët, i rrethuar nga malet dhe zonat rezidenciale, çka ka sjellë vazhdimisht ankesa nga pilotët.

The post Rrëzohet avioni privat në Honduras appeared first on INSAJDERI.

Reklama