Home » Merkel telefonon kryeministrat Zaev e Tsipras

Merkel telefonon kryeministrat Zaev e Tsipras

Kancelajra gjermane Angela Merkel ka komunikuar mbrëmë me Kryeministrat Zaev e Tsipras, bën ditur Deutsche Welle (DW).

Nga Berlini konfirmojnë se kancelarja ka telefonuar dy kryeministrat, duke mos dhënë detaje plotësuese se çfarë është biseduar.

Ky komunikim vjen vetëm pak ditë pas Samitit Sofjet, ku u takuan Zaevi dhe Tsipras, nga ku doli lajmi se ka një propozim pranueshëm për dy palët dhe ai është Maqedonia Ilindenase.

Pas kësaj, erdhi konfirmimi grek emri duhet ketë përmbajtje gjeografike ose kohore.

Reklama