Home » Kryeministri Haradinaj takohet me Papa Françeskun

Kryeministri Haradinaj takohet me Papa Françeskun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili po qëndron Vatikan, tashmë është takuar me Papa Françeskun.

Siç mëson Indeksonline, takimi mes kryeministrit Haradinaj dhe Papës ka filluar ora 12:00.

Pas këtij takimi, Haradinaj pritet takohet edhe me Sekretarin e shtetit Vatikanit, Paul Richard Gallagher.

Ndryshe, Haradinaj është duke qëndruar Vatikan nga dita e djeshme./Indeksonline

Reklama