Home » Vuçiq nuk e duartroket firmosjen e marrëveshjeve nga Thaçi në Sofje (VIDEO)

Vuçiq nuk e duartroket firmosjen e marrëveshjeve nga Thaçi në Sofje (VIDEO)

Derisa Komisari për zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn nga Samiti i sotëm i BE-së Sofje kërkoi normalizim gjithëpërfshirës dhe obligativ për Serbinë e Kosovën, duket se është Presidenti serb ai i cili po merr rrugë tjetër, njofton Klan Kosova.

Momentin kur Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po nënshkruante marrëveshjet Samitin e Bashkimit Europian Sofje, krah udhëheqësve tjerë vendeve Ballkanit Perëndimor, ai u pa sikur nuk e mirëpriti atë.

Kështu la nënkuptojë reagimi i tij kur gjithë e përshëndetën firmosjen e dhënë nga Presidenti Thaçi, vetëm Vuçiq nuk u pa duartrokiste, njofton Klan Kosova.

 

Reklama