Home » United hap bisedimet me Willian

United hap bisedimet me Willian

Manchester United i ka filluar bisedimet me futbollistin e Chelseas, Willian, sipas raportimeve nga mediumi anglez, Manchester Evening News.

Jose Mourinho e kishte trajnuar brazilianin gjatë kohës tij si trajner i Chelseas, dhe është i etur ribashkohet , por kësaj radhe “Old Trafford”.

Ndonëse Willian do t’i mbushë 30 vjet dhjetor, Mourinho e sheh atë si opsion përsosur krahun e djathtë sulmit, pasi sipas tij, Marcus Rashford dhe Anthony Martial nuk po ia mbushin mendjen atë pozitë.

Reklama