Home » Trump zbulon se rimbursoi avokatin e tij për heshtjen e pornoaktores Stormy Daniels

Trump zbulon se rimbursoi avokatin e tij për heshtjen e pornoaktores Stormy Daniels

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka zbuluar zyrtarisht rimbursimin e tij tek avokati i tij për paguar një yll pornografie për zbutur pretendimet e saj për një çështje.

Zyra e Etikës qeveritare gjeti mërkurën se Trump duhej kishte publikuar pagesën zbulimin e tij mëparshëm financiar, transmeton Klan Kosova.

Dosja tregon se ai ka paguar Michael Cohen mes 100,001 $ dhe 250,000 $ për shpenzimet e bëra vitin 2016.

Trump mohoi parë njohjen e pagesës prej 130,000  dollarëshe për Stormy Daniels.

prej publikimit historisë disa muaj parë, Trump e ka mohuar gjithnjë jo vetëm lidhjen me aktoren, por edhe faktin se ka pasur dijeni për pagesën.

Një nga avokatët e Trump Rudy Giuliani është shprehur parë se paratë e paguara nga Trump nuk janë para fushatës  elektorale.

Nuk ka asnjë shkelje ligjit për fushatën elektorale”, thotë ai.

Pranimi i pagesës mund ketë ardhur si pasojë e frikës hetuesit tashmë e kanë rindërtuar skemën e saktë qarkullimit parave, njofton Klan Kosova.

Reklama