Home » Tërmet në Jug të Shqipërisë

Tërmet në Jug të Shqipërisë

Jugu i Shqipërisë është prekur nga lëkundje sizmike mesditën e sotme.

Sipas Institutit Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe ka rënë një thellësi prej 4 kilometra nën tokë.

termetiii Tërmet në Jug të Shqipërisë

Epiqendra e tërmetit është konstatuar fshatin Bolenë Vlorës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe qytetet përreth.

Nga tërmeti nuk raportohet ketë persona lënduar apo dëme materiale.

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë